Skoči na glavno vsebino

Program Zdravje v vrtcu promovira zdravje in utrjevanje pozitivnega odnosa do zdravja ter oblikovanje okolja v smeri zmanjševanja nastanka bolezni in poškodb. Rdeča nit programa Zdravje v vrtcu je v letu 2020/2021 DOBRO POČUTJE, kar je v vrtcu osnova za učinkovit razvoj otrok v njihovem območju bližnjega razvoja. V sklopu programa so organizirana izobraževanja, ki se jih udeležujemo strokovni delavci. Na izobraževanjih nas strokovnjaki seznanijo z določenimi temami, ki jih utrjujemo s primeri dobrih praks.

V vrtcu smo izvajali aktivnosti na področja varovanja in krepitev zdravja:

  • bivanje na prostem v vseh letnih časih in vremenskih razmerah (sprehodi, pohodi, igre na snegu,…),
  • zdrava prehrana,
  • osebna higiena,
  • duševno zdravje,
  • varnost v prometu – trajnostna mobilnost – igra »Beli zajček«,
  • koronavirus,
  • samostojnost,…

Več o programu Zdravje v vrtcu si lahko preberete na spodnji povezavi:

Zdravje v vrtcu – Rdeča nit | www.nijz.si

(Skupno 206 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost