Vloga za znižano plačilo vrtca

Spoštovani starši,

radi bi vas spomnili, da odločba za znižano plačilo vrtca velja eno leto od kar vam je bila pravica priznanana. Ker so datumi veljavnosti odločb različni (večnoma jo je potrebno obnoviti v avgustu) smo na vsako položnico za plačilo oskrbnine natisnili datum veljavnosti odločbe za znižano plačilo vrtca za vašega otroka. Prosimo, da ste na datum poteka odločbe pozorni, ker je potrebno odločbo vsako leto ponovno oddati na pristojnem centru za socialno delo.

Kadar otrok, ki je vključen v vrtec, nima veljavne odločbe za znižano plačilo vrtca,  plačate starši polno ceno programa.

Datum veljavnosti odločbe lahko preverite tudi v aplikaciji Ministrstva za delo, družino, socialne zadeve in enake možnosti. Dostopna je na spletni strani:

Vpogled v podatke je možen na podlagi vaše EMŠO in davčne številke, ob predhodni registraciji.

Navodila:

1. Pred prvim vpogledom v podatke se je potrebno registrirati. Registracijo izvedete s pomočjo gumba »Registriraj«.

2. Za uspešno poizvedbo vnesite vaš EMŠO in geslo, ki ste si ga izbrali pri registraciji. Nato izbertie gumb »Poizvedba«.

3. V kolikor ste pozabili geslo, ponovno izvedite registracijo s pomočjo gumba »Registriraj«.