Skoči na glavno vsebino

Zdravje in varnost otrok

  • Zaželeno je, da starši seznanijo strokovno osebje s posebnostmi otroka (alergije, druga stanja ali bolezni).
  • V vrtec lahko starši pripeljejo le zdravega otroka, da z boleznijo ne bo izpostavljal sebe oz. okužil sovrstnikov. Otroka, ko ob prihodu v vrtec kaže očitne znake slabega počutja, vrtec ni dolžan sprejeti. Če slabo počutje nastopimed bivanjem v vrtcu, se staršeo tem obvesti, le-ti pa so dolžni čim prej priti po otroka.
  • Starši morajo sproti obveščati vzgojiteljico o morebitni bolezni otroka, še posebej, če gre za primer nalezljive bolezni (vodene koze, škrlatinka ipd.)
  • V vrtcu ne sprejemamo nobenih zdravil, izjemoma le, če izbrani zdravnik otroka s posebnim potrdilom to določi (astma, vročinski krči …); potrebno je priložiti tudi pisno soglasje staršev.
  • Otrok naj prihaja v vrtec  čist in primerno oblečen. Oblačila naj omogočajo varno gibanje in sproščeno počutje (ob deževnem vremenu – gumijasti škornji, ko je sneg, zimski kombinezon …).
  • Vsak otrok naj ima s seboj dovolj rezervnih oblačil.
  • V vrtec ni dovoljeno nositi predmetov, ki bi lahko ogrozili zdravje in varnost otrok (trdi bonboni, žvečilni gumi, ogrlice, drobne igračke …). Otrok lahko, po dogovoru z vzgojiteljico, v skupino prinaša svoje igrače, ki naj bodo čiste in sproti negovane. Za poškodovanje ali izgubo le-teh ne odgovarjamo.
  • Zakon o varnosti cestnega prometa v 80. členu določa, da morajo otroci imeti na poti v vrtec ter domov spremstvo. Spremljevalci so lahko tudi otroci stari od 10 – 14 let, če to dovolijo starši s pisnim potrdilom.
  • Otroka so starši / spremljevalci dolžni ob prihodu oddati vzgojiteljici oz. pomočnici vzgojiteljice. V primeru, da otrok ob prihodu ostane pred vrtcem ali v garderobi, osebje zanj ne prevzema odgovornosti.
(Skupno 308 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost