Devetič smo se zbrali v vrtcu Vetrnica. Naše srečanje smo prvotno načrtovale na prostem, ker pa nam vreme ni bilo naklonjeno, smo ga izvedle v prostorih vrtca.
Presenečenje današnjega srečanja je bila »bralna vila«, ki je izgubila črke. Črke smo otrokom skrile po hodniku, katere so skupaj s starši poiskali.
Najdene črke so nas pripeljale do plakata na katerem je bil naslov pravljice (z obrisom črk). Vsak otrok je najdeno črko postavil na ustrezno mesto. Nastal je lep mavrični napis »Pika Pikapolonica«.
»Cvetlična pot« nas je vodila do igralnice, kjer nas je pričakala »bralna vila«. Otrokom je omenjeno pravljico prebrala, s svojo čarobno obleko jih je pritegnila k poslušanju. Ob ilustracijah so pravljico tudi obnovili.
Otroke je pohvalila in jim podarila obesek pikapolonice.