Osmo srečanje smo v četrtek, 30.3.2017 izpeljali v Slovenski vasi, kjer smo se ob 16:30 uri zbrali pred Ekomuzejem presihajočih jezer.
Rdeča nit našega srečanja so bile tokrat uganke, ki so služile kot motivacija na poti proti Petelinjskemu jezeru. Le te so bile napisane na »gozdnih živalih« izdelanih iz lepenke.
Pri Petelinjskem jezeru nam je pot prekrižal Martin Krpan, doma iz Svete Trojice, kateri je naš literarni junak, avtorja Frana Levstika. Martin Krpan je otrokom povedal svojo zgodbo, ki je povezana z zgodovino našega kraja. S svojim likom je otroke pritegnil k poslušanju. Predstavil jim je kij in mesarico, s katerima je premagal Brdavsa na Dunaju.
V drugem delu srečanja so si otroci in starši lahko ogledali Ekomuzej presihajočih jezer.