V torek, 7.3.2017 smo se dobili v avli OŠ Pivka, kjer je bila v gosteh Hiška eksperimentov. Otroci in starši so si ogledali in preizkušali različne eksperimente, ki so jim bili na voljo v dveh učilnicah. O svojih ugotovitvah so se pogovarjali, izmenjevali mnenja in izkušnje. Predstavitev Hiške eksperimentov je bila bogata in zanimiva.
Srečanje smo nadaljevali v učilnici, kjer smo tudi same pripravile različno naravoslovno literaturo katero so si starši in otroci ogledali, prelistali, se o različnih eksperimentih pogovarjali.
V praktičnem delu smo pripravile štiri različne eksperimente (vulkan, lavina lučka, skrivnostni dvig vode in napihni balonček s čarobnim praškom). Preden so začeli z delom so starši otrokom navodila prebrali, pripravili ustrezen material, izvedli eksperiment in uživali v uspešno izvedenem poskusu. Otroci so bili izredno zainteresirani, zato se je večina od njih odločila, da izvedejo vse poskuse, nekatere celo večkrat.