Ker ilustracija v knjigi predstavlja pomembno vlogo, smo se za 5. srečanje odločile obiskati galerijo v Hiši kulture. Ob 16:30 uri smo se zbrali pred vrtcem Mavrica in se odpravili do Hiše kulture, kjer nas je pričakala ga. Tanja Milharčič.
V uvodnem delu je otrokom in staršem slikovito predstavila galerijo in obnašanje v njej, seznanila s prihajajočimi dogodki in delavnicami za otroke. Ogledali so si umetniška dela in se ob njih pogovorili. Starejši otroci so se zelo aktivno vključevali v pogovor.
Povabile smo jih, da se usedejo v krog, kjer so bile pripravljen blazine na katerih so poslušali pravljico Sovica Oka (Svetlana Makarovič). Otroci so pozorno poslušali.
Sledila je delavnica v kateri so s suhimi barvicami risali na večjo površino svoja doživljanja pravljice. Nastala so prava umetniška dela, katera so otroci odnesli domov.