V sredo, 9. 11. 2016 smo se dobili v mestni knjižnici v Krpanovem domu. Po uvodnem pozdravu nam je knjižničarka gospa Dartaniela Stegel predstavila knjižnico in povabila starše k brezplačnemu vpisu.
Knjižničarka nam je ob ilustracijah zgodbico Mali modri in mali rumeni, avtorja Leo Lionnija doživeto prebrala. Otroci so jo pozorno poslušali v naročju svojih staršev.
Sledili sta dve delavnici. V prvi so otroci lahko sami zmešali modro in rumeno barvo ter pripovedovali o svojih ugotovitvah.
V drugi delavnici pa so iz barvnega papirja s trganjem ustvarjali figure, ki so predstavljale člane njihove družine. Ob izdelkih so spontano pripovedovali o svoji družini.
Po končanih delavnicah so otroci in starši prosto listali po knjigah, slikanicah, revijah,…