Otroci iz skupine Gumbki smo se odpravili v mestno knjižnico Pivka (knjižnica Bena Zupančiča Postojna) na pravljico. Knjižnico smo v tem vrtčevem letu obiskali že tretjič.

Knjižničarka Dada nas je lepo sprejela, nam predstavila pravila primernega vedenja in nam pripovedovala pravljico.

Odpravili smo se v Dina Pivka – center o velikih zvereh. Dina center smo v tem vrtčevem letu obiskali že tretjič.

Sprejela nas je animatorka Helena, ki je otroke popeljala skozi poučno zabavni center. Preko igre smo spoznali zanimiv svet volka, risa in medveda.

Se veselili odhoda na Eko kmetijo Slavec v Knežak. Kmetijo smo v tem vrtčevem letu obiskali že tretjič.

Svojo kmetijo nam je kmet Gregor tudi tokrat predstavili kot poučno in zanimivo. Na koncu nas je presenetil s sladoledom iz kozjega mleka.

Sprehodili smo se skozi Vodkov zabavni dogodek pred Krpanovim domom Pivka.
Bilo je veliko igric in zanimivosti o vodi.
Navdušil nas je gasilec Sandi, ki nas je povabil v svoj kamijon in nam pokazal njihovo opremo.

Dopoldansko sonce smo izkoristili za sprehod po mestu Pivka in se odpravili še na sladoled v Šempjtr bar, kjer nam je lastnik častil sladoled.

In tako je prišel zaključni dan, ko smo si razdelili vse svoje vrtčeve izdelke in jih spravili v svojo likovno vrečko.

Dobili smo diplomo za odlično opravljen športno gibalni progam Mali sonček in pohvalo za uspešno sodelovanje pri projektu Gumbkova pravljična torbica.

Naše vrtčevsko leto 2021-2022 je bilo uspešno. Otroci so se veliko preko igre učili, urili svoje sposobnosti, spretnosti preko načrtovanih dejavnosti, bil aktivni z izleti, sprehodi, pohodi ali obiski različnih ustanov in tako napredovali vsak v svojemu tempu.

V imenu vseh “Gumbkovih” vzgojiteljic se vam najlepše zahvaljujemo za izkazano podporo, sodelovanje in razumevanje.

Vsem skupaj želimo lepo poletje.

vzgojiteljici Barbara in Larisa 🙂