Čeprav imamo danes na voljo razkošje digitalnih in virtualnih gradiv, je narava tista, ki nam ponuja enciklopedijo in možnost uporabe tistega, kar dejansko vidimo, otipamo, slišimo, vonjamo …
Zato se v enoti Šmihel trudimo, da otrokom ponudimo čim več izkustvenega učenja v različnih naravnih okoljih, saj jim tako ostane veliko bolj v spominu, kot če so le pasivni poslušalci. Da bi spoznali življenjski krog buče, smo se odpravili kar do njive z bučami v Nadanjem selu.
Nasproti njive smo naleteli na presenečenje. V ogradi so blejale tri mame ovce in vsaka je imela pri sebi po dva jagenjčka. Otroci so jih navdušeno odšli pozdravit, opazovali so dojenje mladičev, zaščitniški odnos mamic ovčk do svojih jagenjčkov, njihovo razposajenost …
Nato pa smo odšli na njivo, ki je ponujala nešteto buč različnih velikosti in barv. Veselje otrok je bilo nepopisno!
Ogromna buča je postala naša mizica, na kateri smo pojedli sadno malico. Buče okoli nje pa naši stoli.
Šele, ko smo ponotranjili izkustveno učenje, smo se v igralnici ponovno pogovorili o življenjskem krogu buče in na steno prilepili fotografije življenjskega kroga buče, ki so nastale med obiskom njive z bučami.
Za piko na i pa so otroci izrazili željo, da bi buče tudi narisali.
Ob tej priložnosti se zahvaljujemo kmetiji Sedmak iz Nadanjega sela, ki nam je prijazno omogočila ogled njihove njive z bučami in nam dovolila, da smo lahko eno bučo velikanko odpeljali tudi v naš vrtec, kjer bo še z ostalimi jesenskimi pridelki krasila vhod v našo stavbo. Iskrena hvala!
Takole pa je naš voziček izgledal po obisku njive z bučami.
OTROCI IZ SKUPINE PEDENJPEDI Z ANO, JANO IN KATJO