Občina Pivka bo tudi letos sodelovala pri Evropskem tednu mobilnosti, ki se bo odvijal med 16. in 22. septembrom 2024.

Tema letošnje 23. izvedbe je »Udoben javni prostor – za vse«.

V tem tednu se bomo osredotočili na spodbujanje pametne in trajnostne mobilnosti, kar pozitivno vpliva na kakovost življenja, zmanjšuje hrup in onesnaženje ter prispeva k večji varnosti in socialni pravičnosti.

Tudi letos bomo na Pivškem obeležili »Dan brez avtomobila«, ki bo v petek, 20. septembra 2024, v sodelovanju z obema šolama in Centrom za krepitev zdravja.

Zapore cest:

V Pivki: od Krpanovega doma mimo Osnovne šole Pivka, Parkirišče pred Športno dvorano Skala.

V Košani: cesta mimo Osnovne šole Košana.

Zapore bodo trajale od 7.00 do 14.00.

V okviru Evropskega tedna mobilnosti bodo organizirane naslednje aktivnosti:

Pešbus: Učenci se bodo v šolo odpravili peš v organiziranih skupinah, spremljala jih bo odrasla oseba.

Organizator je Ernest Margon. Predlagam, da se slišite za podrobnosti.

Cestišče igrišče: Na ta dan bomo za promet zaprli ceste v okolici šol, tako bodo učenci in vrtčevski otroci lahko izvajali različne športne aktivnosti, se družili in ustvarjali na površinah, običajno namenjenih avtomobilom.

Občina Pivka bo poskrbela za nabavo kred za risanje po cestišču.

Osrednji dogodek – Festival zdravja: Center za krepitev zdravja bo organiziral predavanje o demenci, dajali bodo nasvete za zdravo življenje in izvajali preventivne meritve.

Lokacija: pred Krpanovim domom

Čas: od 9.00 do 13.00

S kolesom ali peš v službo: Spodbujamo uporabo kolesa ali hojo kot prevozno sredstvo za dostop do delovnega mesta.

Datum: 16. – 20. september 2024

Testiranje električnih kombijev: hišniki bodo lahko preizkusili električni kombi znamke Toyota.

Datum: 16. – 20. september 2024