Skoči na glavno vsebino

Ob svetovnem dnevu vode je podjetje Kovod d.o.o. podarilo otrokom drugega starostnega obdobja interaktivno otroško predstavo o reki, ki je začela izginjati.

Pripovedovalka Alja Bulič je otrokom predstavila naravoslovno glasbeno pripoved, v kateri jim vila Virka pove, da reka izginja, ker so ljudje pozabili nanjo. Vrnila se bo le, če obljubimo, da jo bomo varovali.

Pripovedovalka otroke prek metod interaktivnega gledališča popelje na pot, polno nalog; ugotoviti morajo, katera bitja živijo v reki, jo pomagati očistiti, se gibati kot vodni krog, odkriti skriti zaklad …

…ob tem pa jim pomagajo živali in rastline, ki bivajo v reki. Otroci ob koncu predstave izrečejo zaobljubo reki ter postanejo njeni varuhinje in varuhi.

Hvala podjetju Kovod d.o.o. za zanimivo in poučno predstavo z globokim sporočilom.

Otroci iz skupin Račke, Kamenčki, Gumbki, Pikapolonice, Mehurčki, Žogice in Sovice z vzgojiteljicami.

(Skupno 154 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost