Gori v omari

Hopla gor in hopla dol,

ker rada se igra.

(Marta Zore)

Tako se je v mesecu januarju pričelo naše spoznavanje žog. Zelo radi smo poslušali zgoraj omenjeno pesem, klicali žogo, ter jo ob melodijah kotalili in metali v zrak.

Raziskovali smo različne oblike gibanja z žogami, od kotaljenja, do metanja, podajanja, brcanja in lovljenja žog. V igralnici smo tako imeli žoge vseh pisanih barv in oblik.

Žoge smo s seboj odnesli tudi na klančino, ker smo jih kotalili in lovili, ko so drvele po klancu navzdol.

Da so bili dnevi bolj zabavni, smo si v igralnico prinesli tobogan in pisane tunele. Prav zabavno se je bilo plaziti skoznje.

Zelo radi tudi ustvarjamo. Včasih rišemo z barvicami, drugič z voščenkami, tretjič s tempera barvami, skratka ni nam dolgčas in ob ustvarjanju res uživamo.

Ksenija nam je tudi zaigrala nekaj otroških pesmi na klaviaturo. Zbrano smo ji prisluhnili in z njo zapeli.

Iz slanega testa smo poskusili narediti žoge, snežake, gosenice, polže, … Preizkusili smo se tudi v fini motoriki, saj je bilo za držanje slamic potrebno uporabiti pincetni prijem. Zelo dobro nam je šlo!

Zapadel je tudi sneg, ki smo ga takoj izkoristili za igro v igralnici. V naslednjih dneh, pa smo se v kombinezonih odpravili ven, kjer smo previdno gazili po zasneženi travi.

Sedaj v lepem vremenu se tudi radi odpravimo ven na sprehod, ker že skoraj vsi ponosno hodimo z bibo. Odlično nam gre!

Komaj čakamo še več sončnih dni, ki jih bomo izkoristili za igro in raziskovanje.

Otroci iz skupine Sončki s Polono, Ksenijo in Niko