Pri Gumbkih smo imeli prav poseben obisk. Obiskala sta nas Aljažev ata, lovec Rok Rebec in lovec Evgen Rebec. Predstavil sta delo lovca. Otroci so se ju zelo razveselili in komaj čakali na zanimivosti lovskih pustolovščin.

Raziskovali smo lovsko revijo Lovec.

Lovec Rok je imel s seboj nahrbtnik, v katerem je bila oprema lovca: daljnogled, svetilka, pijača, prva pomoč, nož, rokavice za enkratno uporabo … in tudi piščalka za klicanje srnjaka. Pokazal nam je tudi nekaj svojih trofej.

Pogovarjali smo se, katere živali so otroci že videli v gozdu, in katere lahko lovimo. Skupaj smo se odpravili na sprehod do gozda, skozi daljnogled pokukali na drevesa v gozdu.

Otroci so bili nad obiskom navdušeni, radovedno so poslušali in spraševali vse, kar jih je zanimalo.

Ker smo tako lepo sodelovali, nam je lovec Rok razdelil še zanimive pobarvanke.

Hvala za vaš trud in čas, ki ste si ga vzeli za nas!

Pozdravčki iz skupine Gumbki z Barbaro in Lariso 🙂