Dan pred tradicionalnim slovenskim zajtrkom smo obiskali družinsko kmetijo Štefetovi v Petelinjah, da bi bolje spoznali od kod prihaja mleko in mlečni izdelki. Prijazna gospodarja ga. Jožica in g. Tomaž sta nas, kljub delu na kmetiji, sprejela odprtih rok. Na željo otrok sta nas najprej popeljala v hlev, kjer so otroci lahko pobožali in hranili krave molznice ter teličke.

Sledila je okusna malica. Poizkusili smo domač jogurt in okusen sir. Otroci so bili navdušeni!

Zelo jih je pritegnil tudi velik traktor, ki je bil na dvorišču kmetije parkiran prav za njih. Vsi so se veselo povzpeli v traktorsko kabino in ponosno držali volan. Kakšno veselje!

Ob koncu obiska pa smo kot marljivi kmetje Štefetovim počistili dvorišče. Kaj lepšega za otroke, kot metla, lopata samokolnica in velik kup listja!

Iskrena hvala družini Dekleva za izkazano gostoljubje, pokušino domačih mlečnih izdelkov in ogled krav ter kmetijskih strojev.

OTROCI IZ SKUPINE KAMENČKI S KATARINO IN KATJO