Skoči na glavno vsebino

Dežek pada cele dni,
še ponoči nam rosi
In namaka luže tri:

V prvi luži žabica,
v drugi luži račkica,
v tretji luži sem pa jaz –
vsi kričimo na ves glas.

Tudi pri Kamenčkih smo tako veseli in kričavi, ko se z vodo napolni bližnji potoček. Takrat obujemo škornje in gremo v akcijo. Dolgočasen in turoben deževen dan, kmalu spremenimo v užitek.

Igre z vodo spodbujajo razvoj domišljije, povečajo samozavest in imajo tudi terapevtski učinek. Raziskave so celo pokazale, da je igranje v blatu, lužah in nasploh z vodo zdravilno, saj se tu otrok razbremeni in sprosti.

Otroci igro ob potočku jemljejo kot pravo malo pustolovščino. Gradijo jezove, lovijo ribe, preskakujejo potok, v njem najdejo marsikaj uporabnega, spontano ugotavljajo kaj plava in kaj potone… Vse to pa predstavlja otroku izziv in vznemirjenje. Ob enem pa lahko vadijo še telesne veščine in spretnosti.

Zato le obujte škornje, oblecite pelerino in veselo v potok! Ne bo vam žal!

OTROCI IZ SKUPINE KAMENČKI S KATARINO IN KATJO

(Skupno 140 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost