Z novim šolskim letom so otroci iz skupine Mehurčki dobili novo igralnico v enoti Mavrica. Nov prostor, nekaj novih prijateljev, nove igrače, nova igrala so bila vsekakor super motivacija za jutranje vstajanje in odhod v vrtec.

V mesecu septembru smo se pri Mehurčkih veliko igrali, izkoristili smo toplo jesen in sončne žarke, ki so nas greli in veliko časa preživeli zunaj, na sprehodih, na igralih, skupaj s Sofijino babico pa smo se odpravili tudi na jesenski pohod do gozda, na travniku pa smo preizkusili ali se še znamo kotaliti in valjati.

Praznovali smo nekaj rojstnih dni, prvi dan jeseni smo skupaj z ostalimi skupinami uživali na krompirjevem žuru, tekli smo na vseslovenskem množičnem teku, od dnevu brez avtomobila pa risali mehurčke in ostale motive pri Krpanovem domu.

Naučili smo se tudi novo pesmico, s katero si v jutranjem krogu vsak dan zaželimo dobro jutro in dober dan.

Dobro jutro, dober dan.

Ali si še kaj zaspan?

Nič zaspan , nič bolan,

nič zaspan nič bolan,

samo da danes je lep ta dan.

Otroci skupine Mehurčki s Tanjo in Jano