Z velikim veseljem smo medse ponovno povabili Lianino mamico, ki nam je tokrat v gozdu zapela litovsko ljudsko pesem. Kot nam je razložila mamica, gre za jezik, ki je eden izmed baltskih jezikov, ki pa je blizu slovanskim jezikom. Pesem je govorila o tem, kako so petelinčki in kokoške pridelovali grah in iz njega v mlinu zmleli moko.

Tokratno gozdno predstavo je mamica obogatila z izvirnimi litovskimi ilustracijami, ki so otrokom še slikovno ponazorile vsebino pesmi. Pesem se zaključi na prav poseben način in sicer tako, da Luna ponoči iz grahove moke peče palačinki za vse otroke.

Prijetno glasbeno dopoldne v naravi zaključi hčerka Liana, ki posnema svojo mamico in še ona zapoje otrokom.

Hvala obema za posebno doživetje in možnost poslušanja še enega izmed evropskih jezikov, to je litovščine.

Otroci iz skupine Kamenčki s Katarino in Katjo