Skoči na glavno vsebino

Rolanje je odlično za razvoj ravnotežja in koordinacije ter v toplih spomladanskih popoldnevih zabaven način rekreacije na prostem. Odlično je tudi kot prevozno sredstvo. Štejemo ga med »ravnotežne športe«, ki pozitivno vpliva na učenje drugih športov, kot so drsanje, smučanje, kolesarjenje in podobno.

( …povzeto po članku: “Kako otroka pravilno naučite rolanja” )

Za to že vrsto let v našem vrtcu poskrbijo ustrezno usposobljene vzgojiteljice v okviru športno gibalnega projekta “Mali sonček”. V letošnjem letu je otrokom pomagala premagovati strah Tanja Kotnik, profesorica športne vzgoje, ki pa že vrsto let opravlja poslanstvo vzgojiteljice v našem vrtcu.

Tečaj je potekal tri dni s cilji, da otrokom omogočamo in spodbujamo gibalne sposobnosti, ter, da jih seznanimo z novim športom- rolanjem.

Vse skupaj je potekalo preko igre z veliko mero vzpodbujanj in potrpežljivosti.

Tanji je bila na rolerjih v pomoč Valentina.

Pohvaliti moram otroke, ker so vsi “zrolali”. V veliki večini dobili veselje do nekega novega športa.

Tanji in Valentini pa za ves trud in pogum, da sta izpeljali tečaj. Bravo, punci!!

(Skupno 150 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost