Skoči na glavno vsebino

Pred kratkim smo se skupini Sovice in Gumbki z avtobusom odpravili v Ljubljano. Tam smo obiskali Minicity. Če ga mogoče ne poznate, je to  tematski park v podobi majhnega mesta, ki ga gradijo ulice, ceste, hiše in zeleni park. Hišne številke mesta zasedajo majhna pekarna, banka, policijska in gasilska postaja, skupaj več kot 40 tematskih kotičkov, v katerih otroci s pomočjo didaktičnih iger spoznavajo različne poklice in pridobivajo uporabna znanja za vsakodnevno življenje. Vse aktivnosti so oblikovali strokovnjaki s področij pedagogike in psihologije v sodelovanju s slovenskim gospodarstvom in z javnimi institucijami, ki skrbijo tudi za opremo igralnih enot.

Otroci so se imeli zelo lepo in pridobili veliko novih izkušenj. Na poti domov pa so z veseljem pripovedovali, kaj jim je bilo najbolj všeč v Minicitiy-u in spraševali vzgojiteljice ali ga bomo še kdaj obiskali.

Prilagamo še nekaj fotografij. 😊

(Skupno 231 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost