Skoči na glavno vsebino

 V ponedeljek, 23.4. 2023, se je tudi vrtec Pivka priključil k projektu »Vseslovensko petje s srci«. Njegov namen je ustvariti neformalen praznik, ki nas bo s prepevanjem slovenskih pesmi medgeneracijsko povezal.  Tako so v avli Krpanovega doma  skupaj z  otroki iz skupin »Pikapolonice«, »Zvezdice«, »Gumbki«, Žogice« ter »Medvedki« zapeli tudi petošolci  Osnovne šole Pivka ter ženska vokalna skupina Rožmarinke. Uvodoma je skupno  zazvenela  slovenska himna, v nadaljevanju pa sta vse navzoče pozdravili podžupanja občine Pivka ga. Majda Godina ter ravnateljica Osnovne šole Pivka mag. Nadja Černetič.  V veselem in sproščenem  vzdušju je avlo Krpanovega doma napolnila prijetno  zveneča slovenska ljudska pesem  vsake posamezne skupine.  Ob zaključku dogodka  smo  ob spremljavi harmonike skupno zapeli  pesem Mi se imamo radi.  Preden smo se razšli,  je vse skupaj nagovorila direktorica Zavoda za turizem Pivka ga. Jana Gržinič, ki nas je povabila, da se prihodnje leto zopet zberemo v še večjem številu ter se v skupnem prepevanju združimo in  povežemo. Kot pravi star slovenski pregovor »Kdor poje, slabo ne misli«.  Več o samem projektu in pobudnici projekta pa si lahko preberete na www.vseslovenskopetje.si

(Skupno 231 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost