Skoči na glavno vsebino

Včasih se še vedno zdi, da nismo še povsem prepričani, kako vzgajati otroke, da bodo res pripravljeni na izzive, ki jih čakajo v življenju. Otroški možgani se razvijajo v skladu z biološkimi danostmi in pod vplivom okolja. Dozorijo pa šele, ko so izpostavljeni določenim izkušnjam. Le te morajo biti čimbolj raznolike in ne nujno zgolj prijetne, saj nas pripravijo in opremijo za vse življenje.

Če pomislimo na predšolsko obdobje kot na obdobje, ki je kritično za zaznavne in gibalne izkušnje, razumemo, zakaj je tako pomembno, da se otroci v predšolskem obdobju veliko in raznoliko gibljejo.

Pri Kamenčkih se vsakodnevno trudimo, da obiščemo gozd, bližnji travnik…

… čofotamo po potoku v dežju…

in tako skušamo omogočati veliko nestrukturirane igre na prostem, ki jo je v sodobnem času, polnem elektronike in sedenja, primanjkuje.

Otroci iz skupine Kamenčki s Katarino in Katjo

(Skupno 118 obiskov, današnjih obiskov 2)
Dostopnost