V sredo, 1. marca 2023 smo se skupina Gumbki odpravili na izlet z vlakom v Postojno.

Otroci so imeli možnost opazovati pokrajino, ki drsi mimo oken. Lahko so se prosto sprehodili do strojevodje, ki je poskrbel za varno vožnjo od začetka do konca postaje.

Pot nas je vodila na ogled v Notranjski muzej, ki se nahaja v središču Postojne, nedaleč od železniške postaje.

V muzeju smo najprej napolnili trebuščke, potem pa se prepustili prijetnemu vodenju. Muzej so otroci raziskovali skozi igro in velikim navdušenjem.

Otroci so videli, otipali nekatero okostje ledenodobnih živali – mamut, bizon, medved, … in tudi preizkusili težo kosti.

Notranjski muzej v Postojni razkriva mnoge skrivnosti skrivnostnega kraškega sveta.

Kot posebno doživetje smo si ogledali video doba jamarstva in se tudi sami preizkusili v raziskovanju otroške jame v vse smeri.

Za konec so nas prijazni vodniki pospremili v poseben kotiček. Tam smo za spomin dobili lesenega polha, kot glavnik. Otroci so ga po želji pobarvali.

Imeli smo se res lepo.

Hvala mami Anji Tomšič in atu Petru Smrdelj za omogočen izlet in ogled.

Pozdravčki iz skupine Gumbki z Barbaro in Lariso 🙂