Strokovni delavki skupine Medvedki in Helena Šneberger Mandelj iz  Zavoda za turizem Pivka smo se dogovorile, da bi otrokom v skupini približale znamenitosti, stavbe, osebe…, ki zaznamujejo naš kraj.

Prvo druženje je bilo “predstavitveno”. Spoznali smo se med seboj; Helena pa je povedala otrokom, kaj bomo počeli skupaj.

Na koledarju smo označili naše naslednje druženje, ki bo potekalo v mesecu marcu. S tem se otroci učijo poimenovanja mesecev, dni, si pridobivajo časovno predstavo…. Naša prva dogodivščina bo potekala v Krpanovem domu. Kam nas bo pot peljala,  boste izvedeli v naslednjem prispevku.

Vsak otrok je dobil svojo raziskovalno mapo, na katere naslovnico je narisal, kaj mu je najbolj všeč v Pivki. Vanjo bo ob aktivnem odkrivanju stvari prilagal na listih na novo pridobljena znanja, spoznanja.

Na koncu smo se še odločili za ime naše popotovanja –

“MEDVEDKI- PIVŠKI PUSTOLOVCI”.

Zdaj pa že nestrpno čakamo naše prvo snidenje.

Se beremo….

“Medvedki” s Heleno, Natašo in Ksenijo