Skoči na glavno vsebino

V letošnjem šolskem letu smo se odločili za prijavo v Mrežo gozdnih vrtcev in šol Slovenije in tako postali njen polnopravni član. V našem vrtcu so se vključili trije oddelki in sicer:

  • Kamenčki z vzgojiteljicama Katarino in Katjo,
  • Sovice z vzgojiteljicama Evo in Niko ter
  • Zvezdice z vzgojiteljicama Emo in Ano.

Naši enoti Mavrica in Vetrnica ležita v neposredni bližini gozda, travnikov, presihajočih jezer… Prav je, da izkoristimo ta privilegij in omogočamo otrokom čim več stika z naravo. Če imamo danes za učenje na voljo RAZKOŠJE DIGITALNIH IN VIRTUALNIH gradiv na eni strani, nam narava ponuja BOGATO IN NEPONOVLJIVO VZGOJNO-UČNO OKOLJE, kjer lahko otroci čutijo (vidijo, otipajo, slišijo, vonjajo) in raziskujejo.

Tudi nevroznanost dokazuje, da je gozd:

  • terapevtsko okolje, ki sprošča in pomirja;
  • spodbuja razvoj možganov;
  • krepi motorične in socialne spretnosti in
  • izboljšuje imunski sistem.

Naš glavni cilj bo redno, kontinuirano in načrtovano obiskovanje gozda ali drugega naravnega okolja v naši bližini, kjer si bomo umazali roke, se veliko gibali, igrali, oblikovali odnos do narave in soljudi, medsebojno sodelovali, ustvarjali z naravnimi materiali, opazovali stalno spreminjanje narave, njeno minljivost, krepili prijateljske vezi… – skratka UŽIVALI!

Gozdni pozdrav od otrok iz skupin Kamenčki, Sovice in Zvezdice z vzgojiteljicami

(Skupno 163 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost