Skoči na glavno vsebino

Lepšega zaključka ob “Tednu otroka” si ne bi mogli zaželeti….

Otrokom sva povedali, da jih čaka presenečenje. Na vrata je potrkala Patrikova sestrica Urška. V rokah je držala kletko. Ugibali s(m)o, kaj se skriva v njej. Otroci so hitro ugotovili, da se v svoji hiški skriva hrček. Izvedeli smo, da si ga je Urška zaželela in njena želja se je uresničila. Otroci so ji hiteli zastavljat vprašanja. Zanimalo jih je, kje ga je kupila/ dobila, kje kaka in lula, s čim se prehranjuje, ali ga kdaj pelje na sprehod….Urška jim je suvereno odgovarjala na vsa vprašanja.

Sledil je najlepši del- odprtje kletke. “Breskvica” se je skrivala v svoji posteljici, zato je bilo navdušenje še večje, ko so jo zagledali.

Vsi so jo želeli imeti zase. Dogovorili smo se, da moramo potihem govoriti, da se nas ne ustraši. Vsak izmed otrok je prišel h Urški, da bi pobožal hrčico in jo začutil v svojih rokah. Najpogumnejši so jo sami prijeli, drugi so potrebovali pomoč… Veselje je bilo nepopisno. Želeli so še in še dotikov in božanja…

Otrokom lahko kupimo bajna in draga darila.

Lahko pa jim približamo naravo in živali.

Danes so sijale njihove oči. Sijale, ker so v svojih drobcenih ročicah občutili toplino majhne živali.

Užitek jih je bilo opazovati.

Dajmo jim čim več možnosti, da začutijo in zaživijo z in v naravi.

ZAHVALJUJEMO SE URŠKI, MAMI INGRID IN PATRIKU ZA LEPO DOPOLDNE!!

Medvedki z Natašo in Ksenijo

rpt
rpt
rpt
(Skupno 152 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost