Enakonočje ali ekvinokcij je astronomski pojav, ko ekvatorialna ravnina zaide čez sončevo središče, kar pomeni, da sta dan in noč približno enako dolga po vsem svetu. To se v jesenskem času v tem letu zgodi 23. septembra. Na severni polobli imamo takrat jesensko enakonočje in začetek jeseni,

In ta dogodek- prihod jeseni v naše kraje smo obeležili tudi vsi “stanujoči” v vrtcu “Mavrica”. Z obiskom nam je polepšala dopoldan “Botra Jesen”. Pogovarjali smo se o tem, kaj nam prinaša jesen, zapeli smo nekaj jesenskih pesmic. Na noske nam je narisala nevidne jesenske barve. Ob zvokih otroške glasbe smo se posladkali s sladkim sadjem in kokicami.

Vsi skupaj Vam in nam želimo veliko lepih sončnih in deževnih jesenskih dni.

Otroci z vzgojiteljicami

(Skupno 199 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost