Skoči na glavno vsebino

Enakonočje ali ekvinokcij je astronomski pojav, ko ekvatorialna ravnina zaide čez sončevo središče, kar pomeni, da sta dan in noč približno enako dolga po vsem svetu. To se v jesenskem času v tem letu zgodi 23. septembra. Na severni polobli imamo takrat jesensko enakonočje in začetek jeseni,

In ta dogodek- prihod jeseni v naše kraje smo obeležili tudi vsi “stanujoči” v vrtcu “Mavrica”. Z obiskom nam je polepšala dopoldan “Botra Jesen”. Pogovarjali smo se o tem, kaj nam prinaša jesen, zapeli smo nekaj jesenskih pesmic. Na noske nam je narisala nevidne jesenske barve. Ob zvokih otroške glasbe smo se posladkali s sladkim sadjem in kokicami.

Vsi skupaj Vam in nam želimo veliko lepih sončnih in deževnih jesenskih dni.

Otroci z vzgojiteljicami

(Skupno 312 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost