BOTRA JESEN
(Janez Kuhar)
Botra jesen že v deželo prihaja,
z dežjem in vetrom nam rada nagaja.
V polje in gozd je že urno zavila,
barve jesenske povsod je razlila.
S kapljico rose je barve zmešala,
kaplje dežja pa še zraven dodala.

Tudi na nas ni pozabila. Razveselila nas je s svojim obiskom. V igralnico je prišla odeta v čudovite barve jeseni, na glavi je nosila poseben klobuk, ki so ga krasili jesenski plodovi, sadje, listi in prepevala je prelepo pesem o jeseni.

Takoj smo se zgrnili okoli nje in prisluhnili, kaj vse nam ima za povedati. Med drugim smo izvedeli, da ima te dni veliko dela, saj jo vsa narava pričakuje. Zato nam je pustila prazno košaro in nas prosila, če gremo v gozd in poiščemo skrite zaklade jeseni.

Pred odhodom nas je potresla še z jesenskimi listi in odhitela obiskat še druge otroke. Z velikim veseljem smo odšli v gozd in nabrali orehe, jabolka, jesenske liste, koruzne storže, storže, šipek…

(Skupno 164 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost