Skoči na glavno vsebino

V četrtek 17. 3. 2022 smo se odpravili na izlet z vlakom v Ilirsko Bistrico. Že ob prihodu v vrtec so bili otroci vznemirjeni in se pogovarjali o izletu. Največ so se pogovarjali o tem s kom bodo sedeli na vlaku. Po zajtrku smo se odpravili proti železniški postaji, kjer smo kupili vozovnice. Nato je sledil težko pričakovan vstop na vlak za Ilirsko Bistrico. Usedli smo se vsak na svoj sedež in opazili, da vlak nima varnostnih pasov. Med vožnjo smo klepetali, opazovali okolico in bili povsem navdušeni ko je vlak zapeljal skozi tunel.

Ob prihodu v Ilirsko Bistrico nam je strojevodja razkazal kabino. Povedal je, da vlak vozi z ročico in ne z volanom. Vsak je lahko sedel na njegov stol in zapiskal. Bila je enkratna izkušnja.

Potem smo izstopili z vlaka in si privoščili malico.

Ostalo nam je ravno dovolj časa za ogled lokomotive in vagona, ki sta razstavljena na železniški postaji. Izlet smo zaključili z vožnjo nazaj v Pivko. Ob vrnitvi v vrtec smo bili utrujeni, vendar polni novih vtisov.

Otroci iz skupine Kamenčki s Katarino, Katjo, Ano in Evo

(Skupno 298 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost