KRICA KRACA
(Mira Voglar)
Krica kraca, glej pajaca,
ki skaklja, ki skaklja,
hopacupa hopaca.
Krica kraca, glej pajaca,
ki štorklja, ki štorklja,
hopacupa, hopaca.

Že skozi celo šolsko leto vzgojiteljice otrokom ponujamo različne materiale za raziskovanje in otroško igro. V mesecu februarju smo jim ponudile riž in kosmiče ter nekaj plastičnih posodic in žlic – otroci so presipali, nalagali, tipali. Pri igri so zelo uživali, kar se je poznalo tudi pri samem trajanju dejavnosti. Bilo je zelo lepo!

Pričeli smo s pripravami na pust in pustno rajanje. V igralnici so imeli otroci skozi cel mesec na voljo različna pokrivala, ki so se jih lahko posluževali skozi cel dan. Le poglejte …

V duhu pustnega vzdušja smo okrasili igralnico s pisanimi trakovi, napihnili smo balone in izdelali pustne klovne. Skozi igro in različne dejavnosti so tako otroci utrjevali poznavanje osnovnih barv …

Na PUSTNI TOREK v vrtec niso prišli otroci in vzgojiteljice temveč čisto prave pustne šeme. Tako so skupino Žogice sestavljale tri domine, Miki Miške, kokoška, čebelica, gusar, … Zjutraj smo za zajtrk pojedli pustni krof, in tako dobili obilo energije za pustno rajanje. Zaplesali smo ob glasbi, balonih, konfetih in pisanih balonih. Bil je res čudovit dan!

Lep pozdrav od otrok iz skupine Žogice ter Slavice, Kristine in Polone 🙂

(Skupno 89 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost