V zgodbah smo se srečevali z zmaji. Mnogim je bila tudi že poznana zgodba o zmaju v Postojnski jami in tako smo na pobudo otrok izdelali zmaja. Najprej smo skupaj zložili velike kartonaste škatle in jih pobarvali. Potem pa so otroci sami zmaju dodali še bodice, jezik, zobe, oči, krila in rep.

Z kartonastim zmajem so se vsakodnevno igrali ves mesec. Predvsem so ga želeli premagati, kot hrabri vitezi iz knjig.

V tem času so otroci izrazili željo tudi po izdelavi kostuma za zmaja. Podali so različne predloge, kako bi ga lahko izdelali in skupaj smo izbrali podlago za krila (blago), rep in rogove (papir). Pri ustvarjanju kostumov za zmaje so si pomagali z ilustracijami iz knjig. Ob izdelavi so bili zelo ustvarjalni in domiselni. Te kostume smo kasneje uporabili tudi pri dramatizaciji.

Se nadaljuje …

(Skupno 39 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost