Skoči na glavno vsebino

S Timovo nono Valerijo smo se dogovorili, da nas bo v februarju, mesecu kulture, popeljala v svoj čarobni svet knjig. In tako nas je v torek dopoldan Tim odpeljal do hiše, kjer sta nas pričakala nasmejana Valerija in Stojan.

Druženje smo pričeli v dnevnem prostoru, kjer smo izvedeli, kdo je začetnik našega jezika. Spoznali smo Biblijo in Trubarjev Register. Pozornost nam je pritegnila zbirka Kajetana Koviča, v kateri avtor pripoveduje o medvedku Pikiju Jakobu in mačku Muriju.

Zatem nas je povabila v prvo sobo. Ker je sama navdušena popotnica, vsebuje njena zbirka pester nabor knjig o različnih državah in krajih. Tudi o rodni Pivki.

V drugi sobi smo spoznali knjige in zbirke za otroke. Tukaj sva tudi Nataša in Ksenija preko literature zajadrali v čas otroštva. Tudi otroci so pokazali veliko željo in zanimanje za brskanje po njej.

Spoznali smo, kako najdemo v slovarju pomen tuje besede.

Prisluhnili smo zgodbi, ki nosi naslov: “Otroka, ki sta imela rada knjige”.

Za fante je bila najbolj zanimiva tretja soba. V njej so spoznali knjige o raznovrstnih vozilih.

Ob koncu si je vsak otrok še ogledal knjigo po lastni izbiri.

V zahvalo smo jima podarili sliko, katero so otroci sami ustvarili.

V literarnem duhu smo se od njiju poslovili z mislijo:

 Noben prijatelj ni tako zvest, kot je knjiga. (Ernest Hemingway)

Hvala noni Valeriji, da je z nami preživela veliko lepih in poučnih trenutkov s knjigami v roki.

(Skupno 134 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost