Spoštovani,

sporočamo vam, da nas je Ministrstvo za znanost, izobraževanje in šport obvestilo, da je z uveljavitvijo Odloka o prenehanju veljavnosti Odloka o izjemah od karantene na domu po visoko tveganem stiku s povzročiteljem nalezljive bolezni Covid-19 (Ur.l.RS, 21/22) ukinjena odreditev karantene za osebe, ki so bile v visoko tveganem stiku. Odlok je začel veljati 19. 2. 2022.

Z ukinitvijo karantene od 19. 2. 2022 dalje tako ni več podlage za priznanje pravice do oprostitve plačila staršev za vrtec za dneve odsotnosti otroka po 102. členu ZZUOOP, ki določa, da se staršem oprostitev plačila za vrtec prizna, če je otroku odrejena karantena, kar se izkazuje z odločbo. Na podlagi te določbe se je v praksi smiselno uporabljala oprostitev plačila staršev za vrtec tudi v primerih, ko je bil otrok zaradi okužbe s SARS CoV-2 v obvezni izolaciji, zato posledično s prenehanjem veljavnosti ukrepa karantene preneha veljati tudi možnost priznavanja oprostitve plačil staršev za čas odsotnosti otroka iz vrtca v primeru izolacije.