Cena programa

2. starostno obdobje
(3 do vstopa v šolo)
celodnevni 460,00 EUR 347,46 EUR

Starši krijejo del cene dnevnega, v katerega je otrok vključen skladno s Pravlnikom o plačilih staršev za programe vrtca (Ur. l. št. 44/96, 1/98, 84/99, 102/00, 45/06 in 129/06). Plačilo staršev se spremeni, če je prisotnost otroka v vrtcu manj dni kot je delovnih dni v mesecu. Če je otork prisoten manj dni se plačilo zmanjša za stroške živil drugi zaporedni dan otrokove odsotnosti in prejetega obvestila staršev, da bo otrok odsoten. Plačilo za stroške živil se zmanjša sorazmerno s plačilom deleža cene vrtca, ki je določen z odločbo o višini plačila. Stroški živil znašajo za celodnevni program 1,75 €.

Cena Cicibanovih uric, ki bremeni občino znaša 7,00 €/uro. Del cene Cicibanovih uric, ki ga prispevajo starši znaša 1,50 €/uro.

V primeru daljše odsotnosti (20 delovnih dni ali več skupaj) zaradi bolezni, se plačilo zmanjša in sicer se staršem sorazmerno odšteje živila ter obračuna oskrbnino v višini 25 % plačila določenega z odločbo. Starši morajo upravi vrtca dostaviti zdravniško opravičilo (do zadnjega delovnega dne meseca za katerega se uveljavlja odsotnost).

Čas, ki ga otrok preživi v vrtcu pred ali po koncu delovneg programa, se zaračuna kot nadura, znaša 6,00 € in je preračunana iz povprečne cene.

Cene veljajo od 1. 12. 2017 dalje.

V Vrtcu Pivka se s 1. 9. 2013 ukine 5-urni poldnevni program.