Glede na to, da danes otroci preživijo veliko časa znotraj štirih sten skušamo z obiski gozda doseči:

• povezanost otrok z naravo,
  • zaznavanje narave z vsemi čutili,
  • opažamo velik napredek na gibalnem področju,
  • naravno okolje jim nudi odprto učno okolje, za katerega je značilno, da si otrok sam »gradi« znanje, na način, da sam išče odgovore na lastna vprašanja,
  • otroci so bolj motivirani za medsebojno sodelovanje kot v igralnici,
  • so pogumnejši, samozavestnejši,
  • postajajo dobri opazovalci in raziskovalci,
  • izboljšala se jim koordinacija celega telesa, ročne spretnosti, občutek za orientacijo in zaupanje vase in v svoje sposobnosti.

Pri kamenčkih preprosto UŽIVAMO V GOZDU. Tokrat smo na poti opazili, da so luže zaledenele. Led smo poskusili razbiti, a se je zgodilo, da smo tudi padli in spoznali, da drsi.

Sledilo je veliko presenečenje. Močan veter je podrl drevo, ki je preprečevalo nadaljevanje sprehoda. Poiskati smo morali načine, kako iti mimo njega. Vsak je ubral svojo pot, med seboj smo si tudi pomagali …

… in končno smo prišli do travnika, kjer so nas čakale krtine. Te smo našli prejšnji četrtek. Tokrat smo se odločili, da s seboj vzamemo tudi kanglice in lopatke in nekaj zemlje odnesemo s seboj v vrtec.

Takole smo šli v koloni kot palčki in v rokah ponosno nosili vsak svojo kanglico z zemljo. Zemljo bomo v vrtcu uporabili za nadaljnje ustvarjanje.

V februarju pa smo v naši skupini imeli tudi slavljenca, ki je upihnil tri svečke na torti. VSE NAJBOLJŠE!

Otroci z Marijo, Katjo in Polono