Preden smo nekateri odšli na krompirjeve počitnice, smo v skupini Kamenčki gostili mamo zdravnico. Tako smo nadgradili naše dosedanje zanimanje za zdravniški poklic. Namreč že nekaj časa imamo v igralnici ambulanto prve pomoči, ki se uspešno povezuje z gasilci in reševalnimi psi. Otroška domišljija ne pozna meja …

Mama zdravnica nam je najprej prebrala pravljico o mišku Tipu pri zdravniku. Nato pa je pred otroke položila čarobno belo škatlo z velikim rdečim križem. V njej so se skrivali obliži, rokavice, zelena pokrivala, razkužilo, povoji … in “sladke tabletke”.

Vse smo morali preizkusiti. Zdravniška ekipa je bila v nekaj minutah pripravljena na operacijo.

Pozdravili smo dojenčke, pikapolonice, medvedke in drug drugega.

Hvala mami zdravnici za odlično predstavitev svojega poklica. Otroci so postali bogatejši za novo izkušnjo in z velikim veseljem vsakodnevno uporabljajo medicinske pripomočke pri prosti igri.

Otroci z Marijo, Katjo in Polono