V mesecu juniju smo v okviru projekta “Kmetija zaživi” dvakart obiskali kmetijo v Knežaku. Tja smo se odpeljali z avtobusom. Na kmetiji nas je pričakal kmet Gregor, gospa Tamara in gospa Andreja. Najprej so nas vljudno pozdravili, nato pa smo si skupaj ogledali kmetijo. Pri prvem obisku smo se najprej odpravili v kokošnjak, kjer smo s kruhom hranili kokoši, jih lahko tudi prijeli in pobožali. Nato smo božali in hranili zajčke in na koncu obiska še osličke.

Nekaj fotrografij s prvega obiska:

Pri drugem obisku pa smo se otroci skupaj z vzgojiteljicami razdelili v 4 skupine. 1. skupina si je s pomočjo gospe Andreje naredila osvežilni sok iz mete in melise, ter v lončke posadila različna semena rastlin. V 2. skupini smo si otroci skupaj z gospo Tamaro naredili “Čutno pot” – z rokami in nogami občutili, kako so si semena med seboj različna. V 3. skupini  smo otroci skupaj s kmetom Gregorjem njaprej ogledali traktor, nato si pogledali kako se ročno pokosi travo in s pokošeno travo nahranili osličke. 4. skupina pa se je igrala na igralih, ki so postavljena na kmetiji. V času obiska so se skupine zamenjale tako, da smo se lahko vsi otroci preizkusili v vseh skupinah.

Še nekaj fotrografij iz drugega obiska:

Hvala Gregorju, Tamari in Andreji za dva dopoldneva polna novih izkušenj!

Otroci iz skupin Gumbki, Gosenice, Sončki in Čebelice z vzgojiteljicami

(Skupno 701 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost