Skoči na glavno vsebino

Spletna stran Evropske komisije

V sklopu razpisa “Javni poziv za izbor operacij za uresničevanje ciljev Strategije lokalnega razvoja LAS mes Snežnikom in Nanosom v letu 2018-2020”, ki ga je objavil LAS med Snežnikom in Nanosom, smo se povezali z Gregorjem Slavcem, nosilcem projekta – prijaviteljem, Izobraževanjem Tamara Ubančič s.p., Domom starejših občanov Ilirska Bistrica in Najraje moje, izobraževanje Andreja PREMRL s.p. ter bili uspešni pri pridobivanju sredstev za uresničevanje projekta “Kmetija zaživi” v sklopu operacije “Ureditev kmetije, razvoj nvoih programov in odprtje dopolnilnih dejavnosti”.

Gregor Slavec je mlad prevzemnik kmetije, ki redi govedo, osle, koze, je čebelar in ima nasad jagodičevja.  Z ekološkim kmetovanjem bi rad ožaveščal širšo okolico o pomenu trajnostno naravnanega kmetovanja ter o pomenu ohranjanja in varovanja okolja v katerem živimo. Skupaj smo se povezali z namenom razvijanja dopolnilne dejavnosti. S pridobljenimi sredstvi bomo kupili zaščitna sredstava ter orodje in opremo, ki jo bodo otroci pri obiskovanju kmetije uporabljali ter električni prekopalnik, ki nam bo služil za obdelavo vrtiča pri vrtcu. V sklopu našega sodelovanja bomo snovali didaktična izhodišča za gosotujoče skupine (vrtčevski in osnovnošolski otroci, starejši, invalidi in družine).  Na kmetiji je že urejen senik, ki je primeren za prenosčitev večje skupine obiskovalcev. Z na novo pridobljenimi sredstvi pa namerava urediti čebelnjak in premični kokošnjak. Skupaj z ostalimi deležniki bomo večkrat obiskali kmetijo in razvijali inovativne prisotpe didaktične kmetije ter medgeneracijsko sodelovanje in učenje.

Cilji operacije:

  • odprtje dopolnilne dejavnosti,
  • zaposlitev za čas trajanja opracije – spremljevalec vrtčevskih otrok,
  • nadgradnja infrastrukture kmetije (čebelnjak, kokošnjak) in nakup zaščitne opeme in orodja,
  • razvoj didaktičnih programov za različne skupine obiskovalcev,
  • sprejemanje različnih skupin obiskovalcev z namenom razvoja didaktične kmetije iz treh občin LAS,
  • podlaga za nadgradnjo v socialno podjetje.

Čas trajanja operacije: od 1. 1. 2019 do 30. 6. 2020

(Skupno 242 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost