December je bil zares prazničen in čaroben mesec – tudi v našem vrtcu Mavrica.

Na začetku meseca smo si postavili jelko v igralnici in jo skupaj okrasili.

Likovno ustvarjanje nas je spremljalo še vse naslednje dneve, ko smo ustvarjali voščilnice, okraske, se poigravali z barvami, lepilom, čopiči, bleščicami,…

• Ustvarjalna delavnica z mamico Snežano in mamico Jovano.
  • Otroci so radovedni in radi raziskujejo.
  • Potrebi po gibanju in igri sta osnovni otrokovi potrebi, zato je smiselno, da se prepletata kot rdeča nit skozi vse otrokove dejavnosti.
  • Igre na snegu imajo na otrokovo psihofizično zdravje izjemno pozitiven vpliv. Ne le da si s tem krepijo imunski sistem, krepijo telesno kondicijo in gibalne sposobnosti.
  • Da smo čaroben december naredili še bolj prazničen smo se odločili, da si bomo s pomočjo kuharice Zdravke spekli piškote.
  • Veliko časa smo namenili druženju z otroki iz sosednjih skupin: se z njimi igrali, plesali, si ogledali predstavo, se pogovarjali o treh dobrih možeh in o praznikih.
  • Na Miklavžev dan so nas obiskale članice “Večgeneracijskega centra” in nam podarile kvačkane igrače.
  • Pisali smo pismo dedku Mrazu in mu zaupali najbolj skrite želje. Tedaj se je oglasil kot vesten Palček Pismonoša in prevzel pismo. Kmalu je prišel med nas, dobri dedek Mraz.
  • Pregovor pravi: “Kar seješ, to žanješ.” Zato smo v prazničnih dneh, poleg “žita” posejali še “ljubezen in srečo”. To bomo v naslednjem letu “poželi”.
  • Razveselil nas je prihod angelčka in Božička. Pomagala sta nam pri “Božičkovi tomboli”, kjer vsak izvleče številko svojega darila.

Želimo vam nadvse lep skok v novo leto 2023, v njem pa prijaznosti, sreče in zdravja.

vaši “Gumbki” z Barbaro in Lariso