V prazničnih dneh se pogosto v zraku mešajo vonji po piškotih in drugem pecivu. Tudi v skupini Kamenčki je te dni prijetno dišalo.

Otroci obožujejo gnetenje, merjenje snovi, rezanje in nasploh vse, kar lahko opravijo sami s svojimi rokami.

Prepletanje mase med prstki je dobra senzorična vaja, ki pozitivno vpliva na razvoj možganov.

Otroci se med peko učijo tudi potrpežljivosti – vrline, ki je v današnjem svetu kar primanjkuje. Učijo se tudi deliti stvari in drug drugemu pomagati.

Če odrasli včasih premalo cenimo svoje opravljeno delo, so otroci tisti, ki imajo žar v očeh, ko nekaj dobro opravijo. Tako ponosni so, ko polagajo svoje piškote na pladenj.

V peki smo res vsi uživali in si v ozadju vrteli božično glasbo. Bilo je popolno! Za povrh pa nas je obiskal še palček pismonoša, ki je odnesel naše pismo želja dedku Mrazu.

Vzemite si v teh dneh čas za skupno peko z otroki, omogočite otroški domišljiji prosto pot in naj tudi v vašem domu zadišiiiii!

OTROCI IZ SKUPINE KAMENČKI S KATARINO IN KATJO