Skoči na glavno vsebino

Prazniki navadno prinašajo določene obrede, ki se seveda razlikujejo v posameznih družinah. Del teh obredov so ob božičnih in novoletnih praznikih tudi darila. Danes je kar razširjeno, da otrok v decembru ne pričakuje le enega darila, pač pa darila vseh treh dobrih mož. Vendar se moramo zavedati, da je odnos do praznikov in daril del vzgoje, tako v vrtcu kot doma.

Največ lahko naredimo z zgledom – otroci namreč bolje vidijo, kot slišijo. Če jim bomo govorili, da darila niso pomembna, da je prav, da so skromni, hkrati pa jih bomo razkošno obdarovali in se vključili v nakupovalno mrzlico, bo otrok ponotranjal tisto, kar vidi, in v skladu s tem mislil, čutil in razmišljal tudi sam.

Darila nas v tem precej hitrem tempu življenja ne bodo povezala, druženje pa.

Pomembno je, da otrokom podarimo svoj čas, se z njimi igramo, ustvarjamo, obiščemo gozd…

Prav zato, nam je letos dedek Mraz prinesel družabne igre, ki smo se jih zelo razveselili in jih z veseljem preizkusili.

POZDRAV OD OTROK IZ SKUPINE KAMENČKI S KATARINO IN KATJO!

(Skupno 169 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost