Nekega dne smo se popolnoma nepričakovano pričeli pogovarjati, o vsem dobro poznanem, Harryu Potterju. Otroke je tematika popolnoma prevzela. V mestni knjižnici smo si izposodili veliko pravljic na temo čarovništva in otroci so v eni izmed knjig za ustvarjanje videli veliko zanimivih izdelkov, ki so jih želeli ustvariti.

Najprej smo naredili pajkove mreže, duhce…

…maske črnih mačk in buč.

Vzgojiteljica Katarina nam je zamešala čisto pravi napoj, ki nam ni prijetno dišal, toda po njem smo bili vsi dobre volje.

Naslednjega dne pa smo si tudi sami poizkusili izdelati čarobni napoj iz črvov, mišjih kakcev, brivske pene in oranžne vode. Bil je zelo okusen! Vendar vam uroka ne izdamo!

Čarovnice so nam pred vrati pustile tudi škatlo presenečenja v kateri so se skrivali dve buči. Z veseljem smo se lotili dela in izdelali dve strašni buči – mamo in dojenčka.

Ker so dogodki ravno sovpadali z bližajočim se praznikom, smo v petek pred počitnicami priredili še zabavo v maskah. Zaplesali smo ob staršnih bučah in neizmerno uživali!

Pozdrav od otrok iz skupine Kamenčki s Katarino in Katjo