V spomladanskih mesecih smo Kmetijske delavnice izkoristili za učenje in raziskovanje tako v igralnici kot tudi na prostem.

Na eni izmed delavnic smo se pogovarjali o tem, katere rastline rastejo na naših travnikih, katere živali lahko opazimo in katere materiale lahko uporabimo za igro.

Zunaj so otroci opazovali živali in nabirali različne rastline in materiale. Pogovarjali smo se o njihovih imenih, barvah, prehranjevanju itd. Skupaj smo jih prinesli v igralnico ker so jih otroci narisali po opazovanju.

Sledilo je še razvrščanje glede na različne kriterije in zahtevnosti.

Na naslednji Kmetijski delavnici pa smo spoznali razliko med besedama SADIMO in SEJEMO. Pogovarjali smo se kaj vse raste na naših vrtovih in njivah. Otroci so se tako tudi sami preizkusili v sajenju sončnic.

Najprej smo otrokom razdelile lončke, da so na dno postavili mah, ki je služil kot “zaščita” pred iztekanjem vode ….

… nato, so si naložili zemljo v katero so položili semena, jih pokrili z zemljo in zalili.

Poskrbeli pa smo tudi za naš vrt. Otroci iz skupine Račke, so ga dopoldne opleli, prekopali in nanj posadili kamilice. Mi pa smo popoldne posejali še okrasne buče in nekaj sončnic.

Bilo je zelo lepo!

Otroci s Kristino in Polono