Skoči na glavno vsebino

V sredo, 11. 5. 2022 smo se otroci iz skupine Gumbki in Sovice z avtobusom odpeljali na zaključni izlet v Lipico. Otroci so zjutraj v polnem pričakovanju vstopili v igralnico, pojedli zajtrk in skupaj smo se odpravili na avtobusno postajo, kjer nas je že čakal avtobus. Otroci so bili nad vožnjo z avtobusom navdušeni. Opazovali smo okolico, vozila in komaj smo čakali, da pridemo na cilj. Ko smo prispeli v Lipico, smo se odpravili na voden ogled same kobilarne, kjer smo se v hlevih pobližje srečali z lipicanci, žrebički, opazovali smo njihov odhod na pašo, ogledali smo si trening enega od lipicancev, na koncu pa šli še v interaktivni muzej Lipikum, ki se nahaja v zgodovisnkem stavbnem jedru kobilarne.
Izlet smo zaključili z igro na igralih.

(Skupno 152 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost