Naše kmetijske delavnice ne potekajo samo v igralnici, temveč poskušamo čim več časa preživeti zunaj v naravi. Tako smo se tokrat odpravili raziskovat naravo. Že takoj na začetku smo na poti opazili gosenico, ki se nam je zdela zelo zanimiva.

Ob poti smo videli liste, gobe, drevesa, rože, travo …. Mnogo rastlin je bilo otrokom še nepoznanih, med njimi je bil tudi srebot, ki se jim je zdel še posebej zanimiv.

Pogovorili smo se kaj vse spada pod pojme RASTLINE/ ŽIVALI/ PREDMETI. Poslušali smo kaj vse lahko slišimo in se pogovorili, na kaj vse moramo biti pozorni, ko smo v naravi. Opazili smo tudi živalske iztrebke in poskušali ugotoviti, kateri živali pripadajo.

Za konec smo si razdelili star kruh in z njim nahranili živali.

Pa še utrinek, kako smo naše raziskovanje v gozdu preselili v igralnico …

Otroci s Katjo in Polono

(Skupno 59 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost