V mesecu novembru smo spoznali zgodbico z naslovom Lahko pokukam v tvojo pleničko. Vsem otrokom je bila takoj všeč, saj jim je bila tema blizu. Tako so se preko ilustracij, pripovedovanja in igre navajali na uporabo kahlice. Ker pa veliko časa preživimo zunaj, smo izkoristili še prečudovito jesen in se poigrali z naravnim materialom.

Otroci se tudi zelo radi gibajo, včasih jim ponudimo tudi glasbo, velikokrat pa se poslužujemo tudi različnih rekvizitov s katerimi poustvarimo različne poligone.

Igra z jesenskim listjem je otroke navdušila. Najprej je igra potekala zunaj, kasneje pa smo listje prinesli v igralnico. Otroci so se preizkusili v nakladanju listja, hoji po njem, opazovanju skozi lupo. Na koncu pa so listje tudi sami pometli z otroškimi metlicami.

Otroci se zelo radi igrajo tudi z dojenčki, kahlicami, pleničkami, vozički … Preko kamišibaja so si tudi ogledali že prej omenjeno zgodbo, ki jih je motivirala k še večjemu sodelovanju.

Pošiljamo vam lepe jesenske pozdrave!

Otroci s Slavico, Kristino in Polono

(Skupno 99 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost