Na drugi kmetijski delavnici smo spoznavali sadje in zelenjavo, ki jo lahko pridelamo na njivi ali vrtu. Ločili smo se v dve skupini in pričeli z raziskovanjem.

Spoznali smo različne vrste sadja, ki ga lahko najdemo na sadnem drevju našega vrta, pogovorili smo se kje raste in kaj lahko iz njega pridobimo. Nato smo si čisto sami razrezali hruške, jabolka, kivije in kakije in si tako pripravili okusno sadno malico, ki smo ji za posladek dodali še okusne rozine. Bila je res zelo dobra!

Nismo spoznali samo sadja, temveč tudi zelenjavo, ki jo pridelamo na vrtu oziramo njivi. Ogledali smo si čebulo, česen, rdečo peso, korenje, peteršilj, paradižnike,… Teh pridelkov pa nismo samo gledali, temveč smo jih poskušali tudi razrezati. Tako smo se za nekaj časa spremenili v čisto prave “kuharje”, ob rezanju čebule, pa so se tudi nam malce zarosile oči.

Veselimo se novih dogodivščin!

Otroci s Katjo in Polono

(Skupno 78 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost