Potrebi po gibanju in igri sta primarni otrokovi potrebi. Z gibanjem telesa je pogojeno zaznavanje okolice, prostora, časa in samega sebe. Ko otrok začne obvladovati svoje roke, noge in trup, sčasoma začenja čutiti veselje, varnost, ugodje, dobro se počuti, pridobi si samozaupanje in samozavest. (Kurikulum za otroke)

Četrtki so dnevi, namenjeni zgolj in izključno za raznovrstne gibalne dejavnosti. Naj bo to igra na otroškem igrišču, daljši sprehod, pohod, tekanje na stadionu, poligon v igralnici…

In ravno ta četrtek so imeli otroci pridobiti izkušnjo, da sami ustvarijo poligon, na katerem bodo telovadili.

Najprej smo odšli v telovadni kabinat, kjer smo skupaj izbrali rekvizite. Zatem so začeli otroci postavljat poligon.

Poligon je vadbena oblika, sestavljena iz različnih gibalnih nalog, kjer otroci razvijajo različne gibalne sposobnosti in osvajajo različna gibalna znanja. Večinoma so naloge postavljene v krogu. In tega so se otroci zavedali. Med sabo so sodelovali, se pogovarjali, si pomagali- razvijali so se tudi medsebojni prijateljski odnosi in organizacijske veščine. Niti enkrat se ni zgodilo, da bi prišli do naju s kakršnimkoli vprašanjem, težavo, problemom… Vse so postorili sami.

…..postavljanje poligona…..

Tako. Poligon je postavljen. Sezuli so copate in….AKCIJA!!!!

Za seboj je potrebno tudi pospraviti. Temu v vrtcu namenjamo veliko pozornost.

Sonce nas je obiskalo, zato smo se odpravili na otroško igrišče. Tam otroci razvijajo druge oblike naravnega gibanja…

Ob koncu dneva, preden smo odšli na ležalnike, pa so v kopalnici punce spesnile tole pesem:

LULAT, KAKAT, ROKE UMIT,

POTLEJ PA ŠE VODO PIT,

IN HITRO NA LEŽALNIK IT.

POTLEJ PA DOMOV GREMO

IN SE TAM ZABAVAMO.

Pa naj še kdo reče, da v vrtcu ni lepo. Tako za otroke, kot za vzgojiteljice.

Lep pozdrav od otrok, Nataše in Ksenije.

(Skupno 70 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost