Že v mesecu oktobru smo v skupini začeli prebirati pravljico Mojca Pokrajculja. Eva in Jana sta nam zaigrali po pravljici lutkovno predstavo. Otroci smo se nad lutkami navdušili in jih želeli tudi sami narediti. Za lutke smo uporabili papirnate tulce in nastale so enostavne marionete.

Otroci smo se z lutkami velikokrat spontano igrali in skupaj z Evo in Jano dobili zamisel, da bi jo zaigrali našim staršem. Poleg lutk smo poskrbeli tudi za sceno.

Zaradi epidemije Covid-19 pa žal tega presenečenja za starše nismo mogli izpolnit. Zato smo se posneli in predstavo posredovali staršem preko elektronske pošte. Bili so nam zelo hvaležni.

Ker pa sodelujemo v projektu SKUM smo se povezali z gospodom Petrom Kusom, ki nam bo pomagal, da bomo pravljico predstavili kot muzikal.

Pozdravčki, otroci skupine “Gosenice” z Evo in Jano 🙂