V petek, 19. marca 2021, smo obeležili svetovni dan spanja.

Z akcijami, ki so stekle na ta dan, so želeli ozavestiti, da je spanje ena temeljnih človekovih potreb, ki pomembno vpliva na delovanje celotnega telesa, tudi na imunski sistem.

Pomembno je, da poskrbimo za zadostno količino spanja oz. počitka znotraj dneva pri otroku, pri tem je za otroka bolje, če upoštevamo njegov biološki ritem.

V vrtcu opažamo, da so otroci, ki niso dovolj naspani/spočiti, bolj razdražljivi, se težje osredotočijo na dejavnosti, imajo težave na različnih področjih.

Zato vabimo vse starše, da si vzamete zvečer čas in skupaj z otrokom umirite dnevni ritem npr. z listanjem slikanic, branjem zgodbic, pogovorom o minulem dnevu, ali pa s pripovedkami iz svojih otroških dni,… Tako se bo otrok, v svoji najljubši družbi, zazibal v svet sanj…

To je investicija, ki se bo na dolgi rok zelo dobro obrestovala:)

Prilagamo povezave do letakov: